Najlepsze zabawki dla dzieci na letnie wakacje

Redakcja

24 czerwca, 2024

Wakacje z małymi dziećmi mogą stanowić wyzwanie dla rodziców. Dowiedz się jak zorganizować maluchom wakacyjny czas dzięki odpowiednim zabawkom.

Lato i wakacje to dla dzieci czas odpoczynku, oderwania się od codziennej rutyny i tworzenia wyjątkowych wspomnień. Postaraj się by tegoroczne wakacje były dla maluchów niezapomnianym przeżyciem dzięki różnorodnym i wciągającym zabawkom.

Lato pod znakiem zabawy

Szukasz pomysłu na zapełnienie aktywnościami długich, letnich dni swojej pociechy? Chcesz zapewnić maluchowi rozrywkę i wciągającą zabawę w miejsce niekończącego się czasu przed ekranem komputera lub telewizora? Mamy dla Ciebie sprawdzony sposób. Ogranicz lub całkowicie zredukuj bezproduktywne siedzenie przed szklanym ekranem pobudzając wewnętrzną kreatywność dziecka poprzez zabawę.

Lista zabawek dla dziecka na lato

Lato powinno być czasem, gdy dziecko najwięcej czasu spędza na podwórku. Przygotowaliśmy poniżej listę zabawek, które zachęcą dziecko właśnie do kreatywnej zabawy na dworze oraz kilka propozycji, gdy pogoda postanowi być kapryśna a Twoja pociecha będzie zmuszona zostać na jakiś czas w domu.

Zabawki na dwór idealne na lato

Lato to idealny czas na zapoznawanie dzieci z różnorakimi zabawami trawnikowymi takimi jak klasyczne puszczanie baniek, latawców, zabawa w berka czy też klasy. Gry i zabawy na świeżym powietrzu to nie tylko wciągająca rozrywka, ale również sposób na prawidłowy rozwój dużej motoryki dziecka oraz jego koordynacji ruchowej. Jeżeli dziecko ma ogromne pokłady energii warto rozważyć zakup trampoliny do ogrodu czy też zjeżdżalni (https://www.ebajlandia.pl/Zjezdzalnie-c16), które pozwolą dziecku się ,,wyszumieć”.

Zabawki do odgrywania ról na lato

Alternatywą dla klasycznych zabaw na dworze mogą być produkty, które pozwolą dziecku na odgrywanie różnego rodzaju ról społecznych. Imitowaniem zachowania ze świata dorosłych zainteresowane będą w szczególności dzieci w wieku od 3 do 5 lat. W ich przypadku świetnie sprawdzą się na przykład domki ogrodowe, w których malec poczuje się niczym prawdziwy gospodarz i będzie mógł odgrywać scenki z życia codziennego oraz przechowywać zebrane w ogrodzie skarby czy też inne zabawki. Inną propozycją wartą rozważenia są zestawy małego majsterkowicza dającą dziecku szanse poczuć się niczym prawdziwa złota rączka. W przypadku dziewczynek doskonałym wyborem będzie natomiast drewniana, zabawkowa kuchnia którą będzie można umieścić w ogrodzie i bawić się w gotowanie.

Zabawki na deszczowe letnie dni

Pogoda w wakacje nie zawsze dopisuje i czasami dzieci będą zmuszone do pozostania w domu. Na taką okazję proponujemy kilka ciekawych propozycji. Na początek gry planszowe – począwszy od klasyków takich jak literaki, Monopoly po inne propozycje, które nie tylko rozbudzą w dziecku żyłkę rywalizacji, ale również pomogą w nauce logicznego myślenia, czy liczenia.
Kolejny przykład to zabawki konstrukcyjne takie jak klocki. Zestawy konstrukcyjne LEGO czy też DUPLO wciągają na całe godziny i rozwijają świadomość przestrzenną oraz wyobraźnię. Znakomitą alternatywą dla klocków mogą być puzzle – w końcu wszystkie dzieci uwielbiają łamigłówki. Możliwość układania puzzli z innymi członkami rodziny to możliwość rozwijania spostrzegawczości oraz zacieśniania rodzinnych więzi.

Artykuł promocyjny.

Polecane: